Уңыш җыю вакытында янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү мөһим

2020 елның 4 августы, сишәмбе

Азык әзерләү һәм уңыш җыю чорында янгыннарны булдырмас өчен Татарстан Республикасы янгынга каршы хезмәт Түбән Кама отрядының Баек авылын саклау буенча аерым пост хезмәткәрләре Татарстан Республикасы Мөслим муниципаль районы авыл хуҗалыгы предприятиеләре хезмәткәрләре белән янгын куркынычсызлыгы чаралары турында белешмәләр һәм авыл хуҗалыгы техникасы һәм печән эскирды янган очракта гамәлләр тәртибен аңлатып әңгәмәләр үткәрәләр.
Уңышны уттан саклап калу өчен, авыл хуҗалыгы предприятиеләре җитәкчеләре һәм урып-җыю һәм эшкәртү белән шөгыльләнүче хезмәткәрләр янгын куркынычсызлыгы таләпләрен белергә һәм төгәл үтәргә тиеш.
җыю эшләре вакытында алдагылар тыела:
1. Тәмәке тарту, икмәк массивларында һәм алар янында ачык ут куллану белән, шулай ук печән һәм салам эскертлары янында эшләр алып бару.
2. Тимер юл һәм шоссей юлларын читләштерү полосаларында башак культуралар чәчәргә. Бу полосаларда чабылган үләнне тиенгә икмәк массивларыннан 30 метрдан да ким булмаган арада эскертлиләр.
3. Шикәр чөгендерен, урак калдыкларын яндырырга һәм урып-җыю чорында кырларда учаклар үстерергә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: