Узган атна ахырында тагын дүрт кеше су стихиясе корбаны булды, алар арасында - бала

2020 елның 10 августы, дүшәмбе

Шулай итеп, 1 июньнән Татарстан Республикасы сулыкларында 53 кеше, шул исәптән 8 бала һәлак булган. Ә 2020 ел башыннан батып үлүчеләрнең саны 67 кешегә җиткән, шуларның 8-балалар. Татарстан Республикасы су объектларында кешеләр һәлак булу сәбәпләрен анализлау күрсәткәнчә, нигездә (70% очрак) судагы фаҗигаләр коену өчен җиһазландырылмаган урыннарда һәм исерек хәлдә коену аркасында килеп чыга.

Яшел Үзәндә батып үлгән малайның гәүдәсе табылды

Оператив мәгълүмат буенча, 2006 елгы малай күлдә коенып, көтмәгәндә су астына киткән. Урынга ашыгыч хезмәтләр килде. 7 августта ярдан 40 метр ераклыкта 3 метр тирәнлектә 3 метр тирәнлектә урнашкан водолаз төркеме коткаручылары хокук саклау органнары хезмәткәрләренә 2006 елда үлгән малайның мәетен табып тапшырдылар.

7 августта 14.36 сәгатьтә "112" системасы буенча Югары Ослан районында Петропавловск Бистәсе т.п. янында Зөя елгасында ир-атның үлүе турында хәбәр килде. 4 метр тирәнлектәге ярдан 20 метр ераклыктагы водолаз белән 1977 елгы ир-атның гәүдәсе табылган һәм хокук саклау органнары хезмәткәрләренә тапшырылган.

Минзәлә районында Ык елгасында ир-ат батып үлгән

9 августта «112» системасы буенча Минзәлә районы Бикбау авылы янында Ык елгасында ир-ат батып үлүе турында хәбәр килде.

Коткаручылар ярдан 10 метр ераклыкта өске киемнән су өслегеннән хокук саклау органнары хезмәткәрләренә Бикбау авылында яшәүче 1996 елда туган ир-атның мәетен табып тапшырдылар.

Күпердән сикерү

9 августта 15:15 сәгатьтә Яшел Үзән районының Октябрьский бистәсендә Идел елгасы култыгында АОЭ урамы буенча көймә станциясе янында "Горбатый" күпердән (җәяүле, металл) суга сикереп, 1986 елда туган ир-ат югалды, дигән хәбәр килде.

Урынга районның барлык ашыгыч хезмәтләре килде. 18:00 зона эзләү-коткару отряды водолазлары ярдан 25 метр ераклыкта 4 метр тирәнлектән һәлак булганның мәетен чыгардылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: