Казанда муниципаль Гражданнар оборонасы хезмәтләренең үрнәк күнегүләре узды

2020 елның 2 октябре, җомга

1-нче номерлы әзерлеккә китерү турында мобиль телефонга ашыгыч хәбәрдән бүген Казан муниципаль хакимияте, шулай ук авария һәм ашыгыч хезмәтләр вәкилләрендә эш көне башланды. Казан территориясендә, бөтен ил буенча кебек үк, федераль һәм республика башкарма хакимият органнары һәм җирле үзидарә органнары катнашында гражданнар оборонасы көчләрен һәм чараларын җәелдерү буенча күнекмә узды. Татарстан Республикасы башкаласы Казан шәһәрендә күнегүләр үткәрү өчен дистәгә якын төрле объект җәлеп ителде.

БИ объектларының киңәйтелгән исемлегендә беренче булып БИ формированиеләренең шәхси составын санитар эшкәртү пункты торды, ул мөмкин булган химик зарарлану зоналарыннан чыгарыла.  Аннан соң җылылык трассасындагы авария нәтиҗәләрен бетерү буенча гамәли керешне эшкәртү дәвам итте. Аннары комиссия «азык-төлек һәм социаль туклану департаменты» АҖ базасында күчмә туклану пункты һәм «Казан-Восток-Сервис " ҖЧҖ базасында әйберләр белән тәэмин итүнең күчмә пункты формалаштыру гамәлләрен бәяләде. ”2 нче номерлы Пассажир автотранспорт предприятиесе" МУП территориясендә урнашкан транспортны махсус эшкәртү станциясендә техниканы дезактивацияләү буенча гамәлләр күрсәтелде.

Казанда узган гражданнар оборонасы буенча өйрәнүләргә йомгак ясаганда, ТР ГТХМ БИ бүлеге башлыгы Павел Родионов формированиеләрнең шәхси составы гамәлләренең билгеләнеше буенча бурычларны үтәүгә әзерлеген бәяләде. Ул шулай ук предприятие һәм оешма җитәкчеләренә Гражданнар оборонасы буенча Бөтенроссия тренировкаларында катнашуга җаваплы якын килүләре өчен рәхмәт белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: