Җирдә, суда, һавада…

2020 елның 12 октябре, дүшәмбе

Казанда «Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы каршындагы Эзләү-коткару хезмәтенең иң яхшы коткаручысы» смотр-конкурсының йомгаклау этабы тәмамланды. Җиңү өчен көрәштә республиканың барлык зональ эзләү-коткару отрядлары вәкилләре катнашты. Аларга җирдә, һавада, суда, хәтта җир астында шартлы залда ярышырга туры килде.

Конкурс коткаручыларның дежур тору һәм авария-коткару һәм башка кичектергесез эшләр башкарганда җиһазлар белән эшләү күнекмәләрен, белемнәрен һәм күнекмәләрен камилләштерү; коткаручыларда гадәттән тыш хәлләр шартларында уңышлы гамәлләр өчен кирәкле югары һөнәри сыйфатларны һәм психологик тотрыклылыкны үстерү, шулай ук һөнәри белемле коткаручыларны ачыклау максатыннан үткәрелде. Конкурсны оештыручылар үзләре әйтүенчә, республика коткаручылары яхшы белемнәр күрсәтәләр, хаталар җибәрмиләр диярлек, әмма эшлисе яклары да бар.

- Конкурста республиканың барлык эзләү-коткару отрядлары вәкилләре катнаша,-дип хәбәр итте ярышларның баш хөкемдары, ТР Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы каршындагы Эзләү-коткару хезмәтенең эзләү-коткару эшләре буенча баш белгече Сергей Захаров. - Этапларда барлык шартлар да чынбарлыкка якын, шуңа күрә коткаручылар бөтен көчләрен куйдылар.

Барлык авыр сынаулар нәтиҗәләре буенча гомуми зачетта иң яхшы нәтиҗәне 2 нче Казан зона-эзләү отрядының 3 нче сыйныф коткаручысы Денис Коннов күрсәтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: