Республика президент программасы кысаларында ГТХМ хезмәткәрләре автоном янгын хәбәрчеләре куюны дәвам итәләр

2020 елның 23 ноябре, дүшәмбе

Казанның Авиатөзелеш һәм Киров районнарында гына да 2020 ел башыннан бирле күп балалы гаиләләрдә, социаль куркыныч хәлдә булган һәм республика президент программасы кысаларында социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләрдә ике йөздән артык автоном янгын хәбәрчесе урнаштырылган инде.
Көн саен диярлек торак куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында Дәүләт янгын күзәтчелеге инспекторлары район социаль хезмәткәрләре белән берлектә социаль якланмаган гаиләләр яши торган берничә адресны йөреп чыгалар. Хезмәткәрләр торак биналарда эксплуатациядә генә түгел, кеше гомеренең ышанычлы коткаручылары булган датчиклар урнаштыра.
Көнкүрештә янгыннарны кисәтү һәм алардан тискәре нәтиҗәләрне киметү максатыннан күзәтчелек эшчәнлеге инспекторлары гражданнарга көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәргә - чыбыкны, мич һәм газ ягуын күзәтеп торырга, өйләрне кечкенә балаларны калдырмаска киңәш итә. Ә бу янгынга каршы таләпләрне өй хуҗалары онытмасын өчен, аларга янгын куркынычсызлыгы буенча белешмәлекләр тапшырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: