Лаеш районында кошчылык фабрикасындагы янгында зур зыянны булдырмый калуга ирешкәннәр

2021 елның 2 марты, сишәмбе

Почта урамы,19 нчы йорт адресы буенча кошчылык фабрикасы территориясендә янгын турында хәбәр Татарстанның Лаеш районы октябренең 25 еллыгы 1 мартта 18 сәгать 54 минутта килде.
Янгын-коткару бүлекчәләре килү белән предприятие бинасының дивары һәм түбәсе ачык ут белән янды, Администрация сүзләренә караганда, бинада кешеләр юк.
20.36 сәгатьтә 500 кв. метр мәйданда ачык януны бетерделәр.
Янгынны бетерүгә барлыгы 52 кеше һәм 15 берәмлек техника җәлеп ителгән.

Төгәлләштерелгән оператив мәгълүмат буенча, бинаның өч секциясендә 135 мең баш кош (тавык) булган. Кошчылык фабрикасы администрациясе тырышлыгы һәм янгын сакчылыгы бүлекчәләренең төгәл һәм грамоталы гамәлләре аркасында 90 мең берәмлектән артык тавык ите коткарылган.
Бу хакта Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы урынбасары вазыйфаларын вакытлыча башкаручы эчке хезмәт полковнигы Марат Гомиров хәбәр итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: