Яшел Үзәндә күпфатирлы йорттагы һәлакәт нәтиҗәләрен бетерү буенча эшләр дәвам итә

2021 елның 30 марты, сишәмбе

29 мартта 22.44 сәгатьтә Татарстан Республикасының Яшел Үзән шәһәрендә Ленин ур., 39 А адресы буенча урнашкан тугыз катлы бер подъездлы күпфатирлы йортта мамык (алдан газ һавасы катнашмасы) турында хәбәр килде. Ачык яну булмады.

Эвакуация үткәрелә. Өемнәр астыннан 1 кеше коткарылды (хатын-кыз). Медицина учреждениесенә тапшырылды. Вакыйга урынында Яшел Үзән янгын сүндерү һәм коткару гарнизонының көчләре эшли.

Урынга Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсе башлыгы Рафис Хәбибуллин килде.

Йортта 96 кеше яши.

Кайнар линия телефоны (843) 288-46-96 ачылды.

Вакыйга урынында Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе психологлары эшли.

Коткаручыларның кинологик хисапларын завалларны тикшергән, алдан мәгълүматлар буенча, кешеләр өемнәре астында табылмаган.

Һәлакәт нәтиҗәләрен бетерүгә 87 кеше һәм 32 берәмлек техника җәлеп ителгән, шул исәптән Россия ГТХМ нан - 43 кеше һәм 14 берәмлек техника.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: