Бөгелмәдә ФЯХ бүлекчәләре арасында газ хезмәте звенолары арасында республика ярышлары җиңүчесе билгеләнде

2021 елның 8 июне, сишәмбе

Бөгелмәдә шәһәрләрне һәм шәһәр җирлекләрен саклау буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең территориаль бүлекчәләре газ-төтен саклау хезмәте звенолары арасында хезмәт вазыйфаларын башкарганда һәлак булган янгын сүндерүчеләр истәлегенә багышланган 43 республика ярышларының йомгаклау этабы узды.
Ярышлар 11 нче янгын сүндерү һәм коткару отрядының 64 нче янгын сүндерү һәм коткару бүлеге территориясендә узды. Иң көчлесе исеме өчен 15 команда вәкилләре көч сынашты, алар үзләренең янгын-коткару отрядларында зональ сайлап алу вакытында иң яхшы нәтиҗәләр күрсәткән, шулай ук Россия Федераль янгынга каршы хезмәтенең 35 махсус идарәсе звеносы.
Ярышлар вакытында башта теория буенча зачет тапшырырга кирәк иде, анда катнашучылар янгын сүндерү тактикасы, янгын-техник кораллану һәм беренче медицина ярдәме күрсәтү буенча берничә сорауга җавап бирергә, аннары берничә практик бирем этапларын узарга тиеш иделәр.
Ярыш нәтиҗәләре буенча барлык этапларны узуның иң яхшы вакытын һәм теориядә иң яхшы белемнәрен Әлмәт шәһәренең 65 нче янгын сүндерү һәм коткару бүлегенең (11 нче янгын-коткару отряды) янгын сүндерүчеләре күрсәтте. Призерлар өчлегенә Яр Чаллы шәһәренең ЭКБ – 72 һәм Түбән Кама шәһәренең 62 нче ЭКБ отряды 2 һәм 3 нче урыннарны алган командалар керде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: