Ватаныбызның Россия көненә ирешкән уңышлары турында

2021 елның 10 июне, пәнҗешәмбе

Чистай шәһәренең 4нче номерлы мәктәбенең КСДИ яшь инспекторлары, КСДИ Чистай бүлегенең дәүләт инспекторы Руслан Галиуллин җитәкчелегендә, Россия көненә багышланган "Россия-ул без" спорт –  чарасында катнаштылар.

Балаларны бәйрәм белән Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлегенең ветераннар советы рәисе Илдар Вәлиуллин, КСДИ Чистай инспекторлык бүлегенең дәүләт инспекторы Руслан Галиуллин, юл хәрәкәте иминлеге өлкән дәүләт инспекторы Дмитрий Зинин, балигъ булмаганнар эшләре буенча бүлек инспекторы Наил Камалов, "Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы" ДБУның профилактика бүлеге башлыгы Светлана Сидорова котладылар.

Чара барышында КСДИның яшь инспекторлары, ЮИД, яшь армиячеләр командалары Ватаныбызның тарихы һәм аның бөек казанышлары турында белемнәрдә көч сынашты. «Россия Федерациясенең Хәрби-Диңгез Флоты» станциясендә ГИМСның яшь инспекторларына тиңнәр булмады, алар барыннан да бигрәк «кәгазь кораблар» төзеде. Аннары балалар навигация һәм юл билгеләрен яхшы белүләрен, шулай ук командада җайга салынган эшне күрсәттеләр. Хатасыз балалар Россия флагының һәр төсе Нәрсәне аңлата, дип билгеләделәр. «Экстремаль вәзгыять» станциясендә яшь инспекторлар тиз арада карарлар кабул иттеләр, ярдәм сорап махсус хезмәтләргә мөрәҗәгать иттеләр. Бәйрәмдә катнашкан барлык 120 кеше дә үз командаларына бердәм булып көч биреп тордылар һәм күтәренке кәеф алдылар.

Конкурсның барлык этаплары нәтиҗәләре буенча ЮИД командасы – 1 урын, КСДИ яшь инспекторлары командасы – 2 урын, Яшь армиячеләр командасы 3 урын яулады. Конкурста катнашучыларга бүләкләр тапшырылды.

Соңыннан балалар Россия триколорының чәчәк шарлары күккә очырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: