"Заря" балалар лагерында янгын куркынычсызлыгы көне

2021 елның 16 июле, җомга

Җәйнең иң кызган чагы республиканың барлык почмакларыннан балалар сәламәтләндерү лагерьларына ял итәргә килә. Биредә аларны бик күп яңа, кызыклы һәм, әлбәттә, ял танып-белү чараларыннан башка узмый. Янгын куркынычсызлыгы күнекмәләрен үстерү - һәр сменада дәүләт янгын күзәтчелеге хезмәткәрләре балалар белән үткәргән мәҗбүри дәрес.

Түбән Кама муниципаль районының «Заря» балалар сәламәтләндерү лагерендә чираттагы смена ачылышында Түбән Кама муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге башлыгы Насыйбуллин Рамил Фаяз улы катнашты. Балаларны сәламләп, ул үз чыгышын җәйге чорда янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен төгәл үтәүдән башлады. Куркынычсызлык кагыйдәләре буенча фикер алышканнан соң, ял итүчеләр ашыгыч хезмәтләрне чакыру номерларын һәм янгын чыккан очракта хәрәкәт итү тәртибен кабатладылар.

Янгын куркынычсызлыгы көне лагерь мәйданчыгында дәвам итте, анда балаларны чын сюрприз көтә иде. Урамда балаларны Шәңгәлче авылының ирекле янгын сагы хезмәткәрләре көтте. Алар балаларга янгын сагы тарихы турында сөйләделәр, янгын техникасын күрсәттеләр, авария-коткару җиһазларын күрсәттеләр.

Янгын куркынычсызлыгы көне "Заря" лагереның барлык балаларына озакка истә калачак!

Әхмәтова Г. З., Түбән Кама шәһәренең Янгынга каршы пропаганда һәм иҗтимагый элемтәләр үзәге методисты

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: