Россия ГТХМ ФДЯК инспекторлары Бәйсез Дәүләтләр Бердәмлеге илләренең I уеннарын үткәрү объектларын көн саен профилактик тикшерүне дәвам итәләр

2021 елның 6 сентябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе һәм Татарстан Республикасы ГТХМ бүлекчәләре 2021 елда Казан шәһәрендә Бәйсез Дәүләтләр Бердәмлеге илләренең I уеннарын уздыру куркынычсызлыгын тәэмин итүне дәвам итәләр.
Янгынга каршы режимны тәэмин итүне контрольдә тоту кысаларында Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Федераль дәүләт янгын күзәтчелеге хезмәткәрләре уеннарның җәлеп ителгән объектларында кизү тора. Үткәрелә торган эш кысаларында федераль янгынга каршы хезмәтнең шәхси составы объектларга көн саен профилактик тикшерү үткәрә, аның барышында янгынга каршы режим таләпләрен бозу очраклары ачыкланмады. 2021 елның 1 сентябреннән бирле объектларның 98 профилактик тикшерүе үткәрелгән, хезмәт күрсәтүче персонал белән янгын куркынычсызлыгы чаралары һәм янгын чыккан очракта гамәлләр буенча 110 дәрес үткәрелгән. Әлеге чорда 1137 кеше инструкцияләнгән.
Шулай итеп, бүген «Ак Барс» көрәш сараенда «Көрәш» ярышларын уздыру объектында Россия ГТХМ ФДПН инспекторлары ярышларны тәэмин итүгә җәлеп ителә торган волонтерларны янгын чыгу очрагында янгын куркынычсызлыгы чаралары һәм гамәлләр буенча инструкцияләде һәм дүрт чит ил телендә «112» ашыгыч хезмәтләрен чакыру номеры белән кызгылт-сары косынкалар тапшырдылар. Ә милли көрәш бәйгеләрен күзәтеп торучы тамашачыларга, тормышта кирәкле куркынычсызлык нигезләрен хәтердә калдыру өчен, елның төрле сезоннарында үз-үзеңне тоту кагыйдәләре белән «кыш-җәй» дигән буклетлар таратылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: