Мәктәптә янгын тревогасы уку булып чыкты

2021 елның 9 сентябре, пәнҗешәмбе

Янгын-тактик өйрәнүләр һәм балаларны эвакуацияләү буенча өйрәнүләр хәзер республиканың барлык мәктәпләрендә Татарстан Республикасында балалар куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында үткәрелә. Төп тема-кешеләрне коткару һәм янгын вакытында кешеләр күп була торган объектта зыян күрүчеләргә ярдәм күрсәтү. Чираттагы шундый өйрәнүләр Яшел Үзәннең 16 нчы мәктәбе бинасында 8 янгын сүндерү һәм коткару отряды хезмәткәрләре үткәрде.
Өйрәнүләр фаразына караганда, кыска ялганыш нәтиҗәсендә, янгын икенче катта информатика кабинетында килеп чыккан. Төтене бик тиз тутырган. Янгын тревогасы сигналы буенча педагоглар укучыларны эвакуацияли башладылар.
Мондый тренировкалар Яшел Үзән мәктәпләрендә даими үткәрелә. Хәзер балалар куркынычсызлыгы айлыгы вакытында эвакуацияне республиканың барлык мәктәпләрендә дә оештыралар. Өйрәнүләр – планлы.
Резедә Йосыпова

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: