Сайлаулар үткәрү объектларының янгын куркынычсызлыгы

2021 елның 17 сентябре, җомга

Бу көннәрдә бөтен ил буенча Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасына сигезенче чакырылыш депутатлар сайлау уза.
Чара алдыннан Әлмәт муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Равил Хөсәенов Әлмәт шәһәре һәм Әлмәт муниципаль районының территориаль участок сайлау комиссияләре рәисләре белән очрашты.
Чыгыш барышында ул янгын куркынычсызлыгы таләпләрен катгый үтәү турында искә төшерде, янгын вакытында гамәлләр тәртибе һәм беренчел янгын сүндерү чаралары белән эш итү кагыйдәләре турында сөйләде.
ДЯХ хезмәткәре җыелганнарга Эвакуация юлларын, янгын автоматикасы системаларын һәм янгын турында кешеләргә хәбәр итү системаларын, беренчел янгын сүндерү чараларын, янгынга каршы су белән тәэмин итү һәм электр җиһазларын карап тотуга карата таләпләрне җиткерде.
Чараның максаты-сайлауларны үткәрүдә катнашкан объектларда эшләүче персоналны янгын килеп чыккан очракта гамәлләргә өйрәтү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: