Республикада халыкка хәбәр итү системасын тикшерү электр сиреналары һәм сөйләм хәбәре белән үткәреләчәк

2023 елның 28 феврале, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы халкына үзәкләштерелгән хәбәр итүнең төбәк автоматлаштырылган системасының әзерлеген комплекслы тикшерү турында Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министры урынбасары Радик Гыйсмәтов «Татмедиа»да брифинг барышында шәһәр һәм республика массакүләм мәгълүмат чараларына сөйләде.
    МЧС спикеры хәбәр иткәнчә, 1 мартта тикшерү 520 техник чараны эшләтеп җибәрү юлы белән үткәреләчәк. Бу «һәркемгә игътибар» дигән сигнал бирә торган электромеханик сиреналар һәм сөйләм сирень җайланмалары, алар шулай ук халыкка тавыш белән хәбәр итә һәм хәбәр итә ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: