ГТХМда хатын-кызларны 8 Март белән котладылар

2023 елның 7 марты, сишәмбе

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин һәм Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министры вазыйфаларын башкаручы Таһир Кәримуллин гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләрен якынлашып килүче Халыкара хатын-кызлар көне 8 Март белән котладылар.
    Бүген ГТХМның үзәк аппаратында һәм төрле бүлекчәләрендә эшләүче кешелекнең гүзәл яртысы вәкилләре тантаналы кабул итүгә чакырылган иде.
    Бүген республика территориясендә гадәттән тыш хәлләр министрлыгы структураларында 1451 хатын – кыз эшли һәм хезмәт итә, шуларның 536 - Баш идарә бүлекчәләрендә.
    Эзләү-коткару хезмәтендә 14 хатын-кыз-коткаручы эшли. Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы бүлекчәләрендә 38 хатын-кыз-медик. Ә федераль янгынга каршы хезмәтнең янгын-коткару бүлекчәләрендә 219 хатын-кыз.
    Баш идарә башлыгы билгеләп үткәнчә, гадәттән тыш хәлләр министрлыгының хатын-кызлар коллективына һәрвакыт авыр минутларда таянырга мөмкин. Шуннан соң тантаналы чәчәк тантанасы һәм бер стакан алкогольсез шампан шәрабы белән күңелле сөйләшүләр узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: