Рафис Хәбибуллин: янгын куркыныч сезонына алдан әзерләнәбез, термоточкалар мониторингы белән шөгыльләнәбез. Татарстанда Бөтенроссия команда-штаб өйрәнүләренең икенче этабы уздырылды

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе

Бүген бөтенроссия команда-штаб өйрәнүләренең йомгаклау этабы кысаларында РГХС территориаль подсистемасының Казан звеносы хезмәткәрләре табигый янгыннар аркасында килеп чыккан гадәттән тыш хәлләрне бетерү буенча гамәли гамәлләр башкардылар. Өйрәнүләрдә Казан янгын-коткару гарнизоны көчләре һәм чаралары, медиклар, полиция хезмәткәрләре, транспортчылар, шулай ук Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе аэромобиль төркеменең шәхси составы катнашты.
    Өйрәнүләр легендасы буенча, Казан шәһәренең Бердәм дежур-диспетчерлык хезмәтенә республика башкаласының Совет районында Ландшафт янгыны турында хәбәр килгән. Якынча мәгълүматларга караганда күзәтелә горение коры растительности. Янгынның якын-тирәдәге урман массивына күчү куркынычы бар.
    Шартлы табигый янгын Урман хуҗалыгы министрлыгы һәм Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе янгын сүндерүчеләренең уртак тырышлыгы белән локальләштерелгән һәм бетерелгән.
Практик чаралар тәмамланганнан соң укытуларга "Отбой" командасы килде. Үткәрелгән өйрәнүләрне бәяләү - яхшы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: