Казан блогерлары республиканың сынау янгын лабораториясе эше белән танышты

2023 елның 27 ноябре, дүшәмбе

Казанда "ИНСАЙТ ЛЮДИ" пулына кергән резидентлар өчен Блог-тур "Федераль янгынга каршы хезмәтнең суд-эксперт учреждениесе "Татарстан Республикасы буенча сынау янгын лабораториясе" ФДБУда узды. Лаборатория начальнигы эчке хезмәт майоры Айрат Илгиз улы Гыймадиев учреждение тарихы һәм аның эш үзенчәлекләре турында сөйләде.
- Бүген блогерларның безнең учреждениегә – сынау янгын сүндерү лабораториясенә баруы булды. Чара барышында без Лабораториянең ни өчен эшләнгәнен, безнең алда нинди бурычлар һәм максатлар торганын, нинди җайланмалар һәм җиһазлар булганын сөйләдек һәм күрсәттек. Без күбек сынауның Ничек булуын, теге яки бу төзелеш материалларының янучанлыгы, янучанлыгы, агулылыгы өчен сынауның Ничек булуын күрсәттек. Барысы да ачык күрсәтелде һәм безнең кунак-блогерлар Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы базасында шундый сынау янгын лабораториясе булуына бик канәгать калдылар һәм бу тагын бер кат үз тораклары өчен төзелеш һәм бизәү материалларын сайлаганда янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәргә кирәклеген ассызыклый, - дип йомгаклады блог-турга эчке хезмәт майоры Айрат Гыймадиев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: