Николай Суржко «Тормыш иминлеге нигезләре курсы буенча иң яхшы ел укытучысы» конкурсында җиңүчеләрне бүләкләде

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

Казанда «Россиянең 2024 ел укытучысы» Бөтенроссия конкурсының республика этабы тәмамланды. Лауреатларны бүләкләү тантанасында Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Николай Суржко «Тормыш иминлеге нигезләре» курсы буенча ел укытучысы» номинациясендә җиңүчеләрне һәм призерларны котлады.

- Сезгә, башка берәүгә караганда да, шунысы яхшы билгеле: укучыларны укыту сыйфаты хәлиткеч дәрәҗәдә укытучының һөнәри осталыгы дәрәҗәсенә бәйле, - дип билгеләп үтте Николай Суржко, «ОБЖ» предметы буенча иң яхшы укытучыларның казанышларын билгеләп.

- ОБЖ педагог-оештыручылары эшенең алдынгы тәҗрибәсен ачыклау һәм тарату буенча укытучыларның эшен активлаштыру юлларын эзләү Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгын һәм Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгын 20 елдан артык элек «Тормыш иминлеге нигезләре» курсы буенча Татарстан Республикасы ел укытучысы» республика конкурсларын үткәрү кирәклеген аңлауга китерде.

Татарстан инициативасы белән «Тормыш иминлеге нигезләре» курсы буенча ел укытучысы» конкурслары мәҗбүри рәвештә үткәрелә һәм 2006 елдан башлап Россия Федерациясенең барлык субъектларында уздырыла.

Бүген бу залда аеруча талантлы, максатчан һәм профессиональ әзерлекле ОБЖ укытучылары җыелды, алар балаларны һәм яшьләрне патриотик тәрбияләү эшенә зур шәхси өлеш кертәләр.

Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы җитәкчелеге һәм шәхсән үз исемемнән Сезне республика конкурсы финалында җиңүегез белән котлыйм һәм киләчәктә Сезнең һөнәри эшчәнлегегездә уңышлар телим, - дип тәмамлады Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: