Янгын сүндерү-коткару бүлегенә экскурсиягә

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

“Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре идарәсе” яшьләр үзәге яшүсмерләре, янгын сүндерүче-коткаручылар хезмәте турында күбрәк белү һәм булачак һөнәрне сайлау белән танышу өчен, бик теләп килделәр.

88 нче янгын сүндерү-коткару бүлеге хезмәткәрләре янгын сүндерү часте буенча экскурсия үткәрделәр, аларга диспетчерлык урнашкан урыннарны күрсәттеләр, анда һәлакәтләр турында шалтыратулар килә. Ялган чакырулар турында сөйләштеләр - уен өчен янгын сагына шалтыратырга ярамый, чөнки бу вакытта кемгәдер чын ярдәм кирәк.

Аннары уку сыйныфында күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлеге инспекторы Лилия Писарева янгын сүндерү чаралары турында әңгәмә үткәрде, янгын чыккан яки төтенләгән вакытта нишләргә һәм үзеңне ничек тотарга. Шулай ук яшүсмерләргә көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәү турында да искәртте. Автономияле төтен хәбәрчесенең билгеләнүен аңлатты, ул кайда билгеләнә һәм ничек эшли.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: