14.01.2014

Гадәттән тыш хәл вакытында яңа халыкка ашыгыч хәбәр итү системасы презентациясе

Казан шәһәре, “Татарстан Республикасы Россия МЧС Баш идарәсе ЦУКС», Яруллин урамы 1.

13.11.2012 № 1522 «Гадәттән тыш хәл чыгу куркынычы яки чыгуы турында халыкка ашыгыч хәбәр итү комплекслы системасын булдыру турында” Россия Федерациясе Президенты Указы реализацияләү максатыннан Татарстан Республикасында  барлык кызыксынган Министрлыклыр һәм Идарәчелек вәкилләре кергән идарә эш төркеме булдырылды.

2012 ел №1782-р Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты боерыгы буенча Татарстан Республикасы бюджетыннан 56 томда проектта һәм сметада каралган «Гадәттән тыш хәл чыгу куркынычы яки чыгуы турында халыкка ашыгыч хәбәр итү комплекслы системасын булдыру” документлары эшләп чыгарылды.

Сметада каралган Татарстан Республикасында Комплекслы хәбәр итү системасы булдыру бер миллиардтан артык сум тәшкил итә (1 851,676 млн. сум).

артка

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: