апрель, 2015 ел
чәршәмбе

23 апрельдә сәгать 10 да Казан федераль университеты Фундаменталь медицина һәм биология институтының Симуляция һәм охшатып эшләү үзәгендә халыкны беренче ярдәм күрсәтүгә һәм психологик ярдәм күрсәтүгә өйрәтү буенча проект күрсәтмәсе булачак. Күрсәтмәдә Россия ГТХМ ның Кичектергесез психологик ярдәм үзәге директоры Юлия Сергеевна Шойгу һәм кызыксынган идарәчелекләрнең (Россия ГТХМ, Россия Сәламәтлек саклау министрлыгы, РФ Спорт министрлыгы, РФ Федераль Җыелыш Дәүләт Думасы) вәкилләре катнаша.

Казанда Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең Кризис хәлләр идарәсе үзәге бинасында “Имин шәһәр” дигән техник чараларының аппарат-программа комплексы системаларын эшләтү һәм үстерү белән бәйле мәсьәләләр буенча Ведомствоара хөкүмәт комиссиясенең күчмә утырышы үтте. Утырыш Россия Федерациясе Хөкүмәте рәисе урынбасары рәислегендә үтте.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 66 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 7 тапкыр, кипкән үләнне сүндерергә – 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 29 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 янгын, башка хезмәткәрләр белән эшләү – 8 тапкыр, башка чакырулар буенча – 0 тапкыр.  Республикада 6 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда 5 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: