октябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бәйрәмнең төп кунаклары – Кайбыч муниципаль районы мәктәпләренең укучылары һәм янгынга каршы хезмәт ветераннары. Иртә таңнан Балалар сәнгате мәктәбе алдында мәйданда районның ашыгыч хезмәтләренең техникасы һәм махсус җиһазлары күргәзмәсе оештырылган иде. Районда нинди дә булса гадәттән тыш хәлләргә һәм һәлакәтләргә җавап итәргә әзер булган бөтен көчләр һәм чаралар күрсәтелгән: янгын сүндерү автоцистерналары, махсус авария-коткару җиһазлары, медицина ярдәме һәм ГИБДД автомобильләре, шулай да газ хезмәте һәм электр челтәрләре авария бригадаларының кизү техникасы.

Яр Чаллыда инде 100 гаилә өйдәге янгын белдерүчеләре белән коралландырылган. Тагын 86 белдерүчене ГТХМ хезмәткәрләре озакламый куярга планлаштыра. Искә төшереп, янгын сүндерүчеләр һәм күзәтү эшләре бүлегенең инспекторлары бу профилактик эшне социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр тора торган өйләрдә һәм фатирларда Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов боерыгы буенча матди ярдәм күрсәтү акциясе чикләрендә үткәрәләр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 56 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 11 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 25 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 0 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 3 тапкыр. Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 1 янгын,  бакча йортында – 2 янгын. 2 кеше зарар күрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: