гыйнвар, 2017 ел
дүшәмбе

Торак секторда янгыннарны кисәтү профилактикасы буенча торак пунктларда профилактик эшне башкару чикләрендә Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең Чистай отряды Югары Тегермәнлек авылын саклау буенча аерым пост эшчеләре бүгенгә бу бүлекнең профилактик хезмәт итү зонасында булган социаль җайлашмаган гражданнар категориясе тора торган бөтен урыннарын әйләнеп чыккан. Әңгәмә вакытында өй хеҗаларына өйдә гади янгын иминлеге таләпләрен аңлатканнар, төзек булмаган мичләрне, электр чыбыкларның изоляциясе бозылган электр әсбапларны кулланырга ярамаганны тагын искә төшергәннәр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 33 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 5 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 6 тапкыр, кыска ялганыштан – 6 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 7 тапкыр, башка чакырулар буенча – 1 янгын.  Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 1 янгын, каралтыда – 4 янгын. 1 кеше һәлак булган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: