Суда, бигрәк тә төнге вакытта, һәлакәтләрне булдырмаска

2014 елның 14 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү һәм янгын куркынычсызлыкны тәэмин итү комиссия утырышының суда икенче планнан тыш темасы һәлакәтләр булу хәле булды.

ТР КЧС ПБ рәисе, Татарстан Республикасының  беренче Премьер-министр урынбасары  Алексей Песошин аномаль эссе һава вакытында Татарстан су объектларында кеше үлеме ешайганы турында мәсьәләне күтәрде. Ул суда һәлакәтләр булу турында мәгълүмат өчен кече көймәләр буенча Татарстан Республикасының Баш дәүләт инспекторына Илһам Әдип улы Насыйбуллинга сүз бирде.

Илһам Насыйбуллин чыгышында республика территориясендә күп су объектлары булган аркасында су янында күп ял итү урыннары килеп чыгуы турында сөйләде. Һәр ел республика су объектларында иң күп үлем коену сезонына туры килә. Шулай коену сезоны башыннан су объектларында 48 кеше үлде, шул ук вакыт эчендә узган елны 120 кеше үлгән идее, 60% ка кимү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: