Татарстан Республикасында гомуми белем йортларда балалар куркынычсызлыгы ае башлана

2014 елның 19 августы, сишәмбе

2014 елның 20 августтан 20 сентябрьгә кадәрь Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карары белән расланган су объектларында гражданнар оборонасы, гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү, янгын куркынычсызлыгын һәм кеше куркынычсызылыгын тәэмин итү өлкәсендә 2014 ел өчен Татарстан Республикасының төп әмәлләр планына туры китереп Татарстан гомуми белем йортларында балалар куркынычсызлыгы ае үткәрелә.

Профилактик әмәлләрнең күбесе кызыклы конкурслар, викториналар һәм юлларда, транспортта, янгын һәм террорчылык акты куркынычлыгы вакытында тәртип тоту кагыйдәләре буенча, беренче ярдәм күрсәтү буенча дәресләр булып узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: