Үткән һәм хәзерге заман. 45 ел янгын куркынычсызлыгын саклап

2014 елның 1 декабре, дүшәмбе

Үзып китә торган ел ФКУ “ТР буенча 1 ОФПС ГПС (шартнамә)” хезмәткәрләре һәм ветераннары өчен салу көненә 45 ел тулганы белән әһәмиятле. Аның хезмәткәрләре көчләре белән Европада иң зур нефть һәм химия комплексыларының берсе “Түбәнкаманефтехим” тәүлек буе янгын куркынычсызлыгы тәэмин ителә. Бүген отряд составында 13 янгын бүлеге. Аларның хезмәткәрләренең профессиональ осталыгы югары дәрәҗәдә.

Спорт хәзерләнүдә янгын гамәли спорт башында тора, аларның физик һәм профессиональ сыйфатларын үстерә. Шуңа күрә отряд җитәкчелеге алмашны җитештерер өчен, балалар янгын гамәли спортын үстерер өчен күп көчен сала. Отрядның иҗади тормышы да дәрәҗәдә. КВН төркеме идарәчелегенең республика уеннарында күп җиңде. Беренче отряд профессионалларын хәзерләү мәктәбе республикада гына түгел, ә аннан да чит танылган һәм аны кайчакта Шаповалов мәктәбе дип тә йөртәләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: