Камада югалган ир-атны эзләү дәвам итә

2020 елның 7 октябре, чәршәмбе

6 октябрьдә 13.53 сәгатьтә (мск) Чистай районы Бердәм дәүләт системасына «112» системасы буенча Мамадыш районы ЕДДСтан Мамадыш районы Вандовка торак пункты каршында Кама елгасында 1968 елгы Әлмәт районында яшәүче ир-ат югалуы турында хәбәр килде.

Улы сүзләренә караганда, әтисе танышлары белән балык тотарга 5 октябрьдә автомобильдә киткән. Аның иптәшләре балык тотудан 5 октябрьдә якынча 17.00 сәгатьтә (мск) әйләнеп кайта, ә югалган егет аларны моторлы ПВХ-моторлы зәңгәр төстәге көймәдә куып тотарга тиеш була, әмма ир-ат алай дип игълан ителми. Югалган Автомобиль ярда кала. Көймәләр дә, мотор да юк иде.

16: 25 сәгатьтә ГИМС Чистай бүлеге хезмәткәрләре Мамадыш районының Сухой Берсут авылы янында югалган көймәне таптылар, көймә Мамадыш районы полиция хезмәткәрләренә тикшерү-оператив гамәлләр үткәрү өчен тапшырылды.

ГИМС хезмәткәрләре Кама елгасының уң һәм сул як яр линияләренә, шулай ук Акватория өслегенә 35,1 кв. км мәйданда визуаль карау үткәрделәр. Иртәгә эзләү дәвам итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: