Россия Янгын сагы көненә яңа мөмкинлекләр ачкычлары

2021 елның 27 апреле, сишәмбе

Әлмәттә аеруча куркыныч нефть объектларын саклаучы берьюлы 6 янгын сүндерү һәм коткару часте автопаркларын яңа техника белән тулыландырды. «Татнефть»ГАҖ җитәкчеләре Россия янгын сүндерү хезмәте көненә шундый бүләк тапшырды.
Тантана «Нефтьче» мәдәният сарае мәйданында узды. Лаеклы бүләкләр һәм тану сүзләрен янгын сүндерүчеләрнең беренче юл салучы нефтьчеләргә куелган һәйкәл янында кабул итүе символик мәгънәгә ия. Чөнки нәкъ менә аларның хезмәтен саклау һәм республика икътисадын нефть тармагы билгели торган отряд ерак 1954 елда барлыкка килгән.
Ачкычлар тапшырганнан соң, команданы үтәп, Лениногорск, Баулы, Нурлат, Әлмәт, Алабуга һәм Азнакай районнарында нефть объектларын һәм торак пунктларны саклауга киттеләр. Республиканың көньяк-көнчыгышының нәкъ менә шушы почмакларында яңа автоцистерналар торачак.
Искергән техниканы ирекле янгын сагы бүлекчәләренә муниципаль районнар белән килешенеп тапшыру планлаштырыла.

Юлия ГРИГОРЬЕВА, ФДБУ «ТР УПД ФПС ГПС» Әлмәт филиалының ФЯХ ДЯХ матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: