ГТХМ хезмәткәрләре Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы хөрмәтенә Казан гарнизонының хәрби парадында катнаштылар

2021 елның 9 мае, якшәмбе

Казанда тантаналы чаралар 9 майда 10.00 сәгатьтә Меңьеллык мәйданында Казан гарнизоны гаскәрләренең шәхси составын төзү белән башланып китте. Аларның кульминациясе хәрби парад булды. Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының парад хисабын Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе байрагы белән байрак булган байрак төркеме җитәкләде, аны тапшыру 2012 елның февралендә булды.
 Бәйрәм чарасы кысаларында Казан гарнизоны гаскәрләрен тантаналы рәвештә узу да булды. Казан Кремле каршындагы мәйданда Казан гарнизонының хәрби частьләре, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе, таможня, Юнармия кадетлары, Югары уку йортларының хәрби кафедралары студентлары, шулай ук әфганчылар һәм башка локаль сугышларда һәм конфликтларда катнашучылар колонналары тезелгән.
Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы белән Татарстан Республикасы Дәүләт Советы һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте исеменнән сугыш ветераннарын, тыл хезмәтчәннәрен, Казан гарнизоны хәрбиләрен чын күңелдән котлады.
Ирек мәйданы буенча бердәм сафта Россия ГТХМ Федераль янгынга каршы хезмәтенең хәрби хезмәткәрләре һәм хезмәткәрләре узды. Шулай ук Меңьеллык мәйданында сугыш елларының хәрби техникасы, шулай ук заманча техника – бронеавтомобильләр, бронетранспортерлар һәм «КАМАЗ»лар узды.
Җиңү көне уңаеннан ретро-автомобильләр парадында катнашу-постаменттан төшү һәм рейска китү өчен янгын сакчылыгының «автоаксакал» өчен иң мактаулы сәбәп.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: