Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогына янгын-коткару спорты буенча XVIII Бөтенроссия ярышларын ачу: яңа рекордлар көтелә

2023 елның 19 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Бүген Казанда Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогына янгын-коткару спорты буенча XVIII Бөтенроссия ярышларын ачу тантанасы булды. Чара Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең укыту-тренировка манежында узды.
    Катнашучыларның географиясе традицион рәвештә киң. Өч көн дәвамында Россия Федерациясе субъектларыннан 18 команда әлеге ярышларда җиңү өчен көрәшә. Шулай ук бу ярышлар Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы чемпионаты алдыннан сайлап алу ярышлары булып тора, ул быел март аенда Казан шәһәрендә узачак.
    Ачылу тантанасыннан соң ук Киров өлкәсе командасы вәкиле Гаяна Акопова хатын-кызлар арасында штурм баскычы буенча күтәрелеш буенча ярышлар узды.
    Ярышлар өч көн дәвам итәчәк, җомга көнне 20 гыйнварда шәхси һәм команда зачетларында турнир җиңүчеләре һәм призерлары бүләкләнәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: