октябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бүген “Яшь коткаручы” ярышлары табигый мохитта эзләү-коткару эшләреннән башланган. Дербышки поселогы урманы һәм Комсомольское күле табигатьтә гадәттән тыш хәл вакытында коткаручыларның чын эшенә охшаган сынаулар белән полигонга әверелгән. Казанның иң яхшы алты төркеме, район ярышларының җиңүчеләре катнашкан. Барлык катнашучылар – профиль кадет корпусларының, мәктәпләрнең, классларның, түгәрәкләрнең һәм “Яшь коткаручы” секцияләрнең укучылары. Төркемнәр составында 14 яшьтән 17 яшькә кадәр сигез укучы.

Баш идарәсе шәхси составының йөздән артык кешесе идарәчелек бинасы алдында төзелгән. Саклау, мониторинглау һәм гадәттән тыш хәлләрне кисәтү буенча баш идарәсенең башлыгы урынбасары Андрей Орлов “парад” белән җитәкчелек иткән. Төзелеш тикшерүдә беренче чиратта тикшерүчеләр хезмәткәрнең тышкы ягына игътибар иткәннәр.

Бүген “Татаринформ” мәгълүмат агентлыгында үткән брифинг вакытында янгын күзәтү буенча Татарстан Республикасының баш дәүләт инспекторының урынбасары Максим Трущин өйне янгыннан саклый торган автономияле янгын белдерүчесенең эшләү принцибын күрсәткән. Шулай да ул гражданнар үзләренең өен янгыннан саклап калыр өчен көз һәм кыш вакытында аларга ничек янгын иминлеге кагыйдәләрен үтәргә икәнне сөйләгән.

Бүген “Татарстан республикасы буенча 15 нче ФПС отряды” ФДКУ ике хезмәткәрләренә Алексей Кихтевка (эчке хезмәт капитаны) һәм Артур Әхтәмовка (эчке хезмәт өлкән лейтенанты) чираттагы махсус званиеләр бирелгән. Тантана Яр Чаллыда шәхси состав алдында үткән. Погоннарны отряды башлыгы Рөстәм Юмагулов биргән.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 60 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 4 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 24 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр. Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 3 янгы, каралтыда – 2 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: